top of page

BEBEĞİNİZ HERŞEYİ AĞZINA GÖTÜRÜYOR MU?

Bebekler doğdukları andan itibaren sonsuz bir keşif ve merak duygusu içindedirler. Yaşadıkları dünyayı ince-kaba motor hareketleri dahilinde, farklı duyularını kullanarak keşfederler. Bu kapsamda, oyuncakları ağızlarına götürmeleri de onlar için önemlidir.


Bebeklerin yeni keşfettikleri bir nesneyi ağıza götürme nedenlerinden en önemlisi ağız içinde ellerden çok daha fazla sinir ucu olmasıdır. Her yeni sinir ucu uyarımı, beyine giden yeni bir iletidir ve öğrenmenin ilk adımlarını oluşturur. Bu nedenle özellikle yaşamın ilk 1 buçuk yılında çocukların ağız yoluyla keşfetme ihtiyacı bastırılmadan, ebeveynler tarafından güvenlik önlemleri alınarak sürdürmesi tavsiye edilir.


Ağızlarına götürdükleri şeyleri önlerinden almak ya da “Hayır” kelimesini kullanmak keşfetmeye duydukları arzuyu azaltabilir. Bunun yerine önlerine özgürce ve güvenli bir şekilde tüm duyularıyla keşfedebilecekleri farklı dokulara ve bazen de tatlara sahip nesneler vermek daha sağlıklı bir çözümdür.


Peggi Play'de özellikle 0-18 ay aralığındaki bebekler için hazırladığımız “Dokunma Temalı” Keşif Sepeti bu şekilde nesnelerden oluşmaktadır.


Ürünlerimiz çocukların duyularını beslemeleri için hem farklı dokulara hem kokulara hem de tatlara sahip şekilde özenle şeçilmiştir. Bunun yanı sıra, kullanılan malzemelerin doğallığından ötürü çocuklar ağızlarına götürdüklerinde endişelenmeniz gerekmez.


Güven dolu ve keyifli oyunlar!23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page